Мексамерица Медитерански ароматизиран пченка тортили, брои, оз

Мексамерица Медитерански ароматизиран пченка тортили, брои, оз

Во продавницата
DEN 2.00
Стока:

Mexamerica Foods е основана од Гери и Сју Ридл кои го запознаа вкусот на навистина добра мексиканска храна додека живееја во американскиот југозапад. Таму научија како да направат вкусни оброци и тортили автентичен мексикански начин и, во 1987 година, откако се вратија дома во Пенсилванија за да го подигнат своето семејство, решија да го донесат тоа знаење на Источниот брег. По неколкумесечни напори, Гери и Сју пристигнаа во сопствената специјална формулација што им овозможи да ги дуплираат и масовно да произведуваат свежи тортили како оние што ги најдоа на југозапад. Денес, Mexamerica Foods е модерна пекара Тортиillaа која ги испорачува своите врвни, свежи мексикански прехранбени производи секој ден во текот на североисточните, средноатлантските и средно-западните држави. Производите од Мексамерица се испорачуваат свежи, никогаш замрзнати и обично се испорачуваат во рамките на четириесет и осум часа од производството. Уживајте во мексамерицата медитерански тортили со ароматизиран пченка. Мексамерица Медитерански ароматизиран пченка тортили : природни аромати на пире. 0 G транс маснотии. Бесплатно холестерол. Без глутен. Кошер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи