Заштитен знак Ликовна Уметност Барон Во Цут Платно Уметност Од Фузија Идол Уметност

Заштитен знак Ликовна Уметност Барон Во Цут Платно Уметност Од Фузија Идол Уметност

Во продавницата
DEN 253.76
Стока:

Уметник : Фузија Идол Уметност Предмет : Мртва Природа : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има череп покриен со цвеќиња со капа.Фузија Идол Уметност опфаќа креации На ново мексико уметник Кристофер Бејкман. Работата на бејкман Е Навистина Исток се среќава со западот глобална фузија на слики и идеи. Неговите дигитални уметнички дела се единствени по тоа што тој патувал низ светот фотографирајќи флора, фауна, верски идоли и архитектура за да создаде многу од неговите оригинални колажни дела. Секој колаж е дигитално создаден од слоевитост и сликарска фотографија со рачна илустрација. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. череп покриен со цвеќиња со капа.

Карактеристики на производот

Поврзани производи