Спидбол Пигментирани Акрилни Мастило Палета Во Собата, 10-Боја Во Собата

Спидбол Пигментирани Акрилни Мастило Палета Во Собата, 10-Боја Во Собата

Во продавницата
DEN 271.84
Стока:

Уметниците од кое било ниво на вештина ќе ги ценат богатите бои на ова водоотпорно и трајно пигментирано акрилно мастило! Идеално за цртање, калиграфија, сликање, печат и четкање со воздух, ова мастило е живописно и разноврсно. Овој комплет со 10 бои содржи црна, сина, кафеава, златна, зелена, виолетова, црвена, сребрена, чајна и бела боја во пластична палета на тркала со 10 бунари со потпирачи за пенкало/четка. Палетата има издржлива конструкција со многу бунари. Тегли со мастило цврсто се вклопуваат во палетата за лесно складирање и транспорт. Супер пигментирани и живописни.

Карактеристики на производот

Поврзани производи