Мишелин Географска Ширина ТУРНЕЈА HP Сите Сезона 255 55R19 XL 111W Гума

Мишелин Географска Ширина ТУРНЕЈА HP Сите Сезона 255 55R19 XL 111W Гума

Во продавницата
DEN 1.00
Стока:

Мишелин Географска Ширина ТУРНЕЈА HP Сите Сезонски Високи Перформанси Автопат Гуми Нудат самоуверено ракување и тивко, удобно возење.Кросовер/ТЕРЕНЕЦ На Мишелин Турнеја низ целата Сезона лесна гума ЗА камиони, ГЕОГРАФСКА Ширина НА КС, е создадена за возачите на премиум спортски комунални и кросовер возила и е дизајнирана да ги спои удобноста, управувањето и влечењето Во Сите Сезони (дури и при слаб снег). Обликување на соединение За Шари За Сите Сезони во симетрична шема, ГЕОГРАФСКАТА Ширина НА КС балансира сува, влажна и зимска влечна сила додека стабилните блокови на рамената и континуираното централно ребро ја подобруваат одзивноста и стабилноста на автопатот. Широките периферни жлебови помагаат да се намалат шансите за хидропланирање, А 2-Д Активните Шипки го зголемуваат ракувањето со снегот и дождот. Одликувајќи СЕ Со ТЕХНОЛОГИЈАТА ФАЗ НА Мишелин (Влакно На Нула степени), внатрешната структура на гумата прикажува двојни челични ремени засилени со полиестерски иylмидни/најлонски жици намотани спирално под областа на шарата, обезбедувајќи стабилно чувство и остро управување. Полиестерскиот кабел засилени странични ѕидови го подобруваат квалитетот на возењето на ГЕОГРАФСКАТА Ширина НА КС. Мишелин Географска Ширина ТУРНЕЈА HP Неуморно влечење во сите временски услови, задебелено ракување и стабилно ракување при големи брзини. 2-Д Активни Шипки и Пошироки Периферни Жлебови. ФАЗ Технологија. Безбедни Блокови За Заклучување На Шарите. Кросовер/ТЕРЕНЕЦ Турнеја Сите Сезона. За возачите На Премиум Кросовер И Спортски Комунални Возила.

Карактеристики на производот

Поврзани производи