Трговска марка ликовна уметност „Добредојдовте штала starвезда со бобинки платно уметност од Мелинда Хипшер

Трговска марка ликовна уметност „Добредојдовте штала starвезда со бобинки платно уметност од Мелинда Хипшер

Во продавницата
DEN 1.33
Стока:

Уметник : Мелинда Хипшерјебјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвена штала со starвезда со рачка над неа. Од рана возраст, се чувствував принуден да цртам и да сликам, честопати со охрабрување на моите наставници и семејство. Како што пораснав во практична млада жена, почнав да мислам дека сликарството е нешто што го направи за уживање, а не како сериозна кариера. Мојата глава ми рече да бидам практичен, но срцето ми ми кажа друга приказна. Отидов на колеџот за уметност и дизајн на Колумбос за да учам рекламирање. Сепак, моето срце победи на локацијата и јас бев вратен во земјата воздух во округот Хардин. Liveивеам во земјата и секој ден сум инспириран од природата. Liveивеам овде со мојот сопруг, Вес, три деца, Моли, Кајл и Брејди, златен ретривер, Грејс и Кити, Кити. Мојата уметност фаќа моменти што ги гледам во природата и моментите од празниците и прославите. Работев во одделот за графички уметности во индустријата за печатење и се вклучив во многу различни материјали за печатење. Работев со акварел и исто така уживам во сликањето на дрво со акрилни бои. Можам да сликам реални убави слики или можам да илустрирам момент од мојата фантазија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мелинда Хипшер „Добредојдовте штала со штала со уметност од платно на бобинки.

Карактеристики на производот

Поврзани производи