Карат Т.В. Дијамант Безел Солитер 14kt прстен за ангажман на бело злато

Карат Т.В. Дијамант Безел Солитер 14kt прстен за ангажман на бело злато

Во продавницата
DEN 8944.00
Стока:

Едноставно во дизајнот, овој ангажман прстен е сигурно да ја воодушеви loveубовта на вашиот живот. Стручно изработено во ладно бело злато, овој прстен прикажува прекрасен центар на камен во уникатен амбиент на рамки, а шанкот со дијаманти, дава совршен изглед. На овој софистициран стил не му треба ништо друго освен светла лак за да се заврши. Империјал 1 Карат Т.В. Diamond Bezel Solitaire 14kt прстен за ангажман на бело злато : Дијамант Тежина : 1 Ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Bezel Set изработен во 14 KT бело злато што може да се златни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Карактеристики на производот

Поврзани производи