Метеоролошката Гарда милестар КАКО Спорт 185 60-Т Гума Одговара: 2004-Подножје xB База, 2004-Scion xA База

Метеоролошката Гарда милестар КАКО Спорт 185 60-Т Гума Одговара: 2004-Подножје xB База, 2004-Scion xA База

Во продавницата
DEN 932.96
Стока:

На Milestar AS710 185/60 R15 88 T Теренска Гума За Патнички Автомобили е теренска гума за автопат што е наменета за употреба на лесни камиони и Теренци. Одликувајќи се со долги испреплетени централни ребра и широки блокови на рамената кои ја подобруваат влечната сила и ги намалуваат растојанијата на сопирање, оваа гума има избалансирана шема на шарите го зајакнува одговорот на ракувањето и го намалува неправилното абење за подолг век на траење на шарата. Оваа гума е наменета за употреба на лесни камиони и Теренци кои често возат по автопат. Исто така, има шема на шарите што рамномерно го распределува притисокот на договорот за да се намали нерамномерното абење за подолг век на траење на шарата. Автопат Терен. Црн Сидвол. Патнички Автомобил гума. Долготрајни. Тркало На Сликата не е вклучена.

Карактеристики на производот

Поврзани производи