Свежи јаболка од роза од пакфик, секоја од нив

Свежи јаболка од роза од пакфик, секоја од нив

Во продавницата
DEN 20.32
Стока:

Ако сте гурмански ентузијаст на јаболка, веројатно веќе сте слушнале за вкусното јаболкница од роза од Пацифик. Честопати се нарекува „розова убавина“, јаболката од роза од Пацифик се природен крст помеѓу јаболката на раскош и јаболката на гала. Јаболка од раскош се јаболка од наследство кои се родни во Нов Зеланд. Луѓето кои сакаат да имаат јаболка од рака уживаат во пацифичкото розово јаболко заради неговиот сладок вкус со минимална киселост. Овие јаболка исто така се добро во ладно складирање, па затоа се корисни да ги имаат околу кога сакате вкусна слатка криза. Ајде да се нурнеме и да научиме сè за ова прекрасно овошје. Apple Pacfic Rose Apple, секое. Крст на сортите на претпријатието и медот. Големото, сочно и црвено јаболко има совршено избалансиран вкус и цврста текстура. Идеално за грицкање, готвење, печење и забава. Сјае во свеж декор како венци, цветни аранжмани и табели.

Карактеристики на производот

Поврзани производи