Фолкарт Сјајна Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Црвена, фл оз

Фолкарт Сјајна Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Црвена, фл оз

Во продавницата
DEN 2.67
Стока:

Создадете треперливи уметности и занаети со блескавите бои на Фолкарт Сјајни. Оваа формула за квалитет на уметникот е врвна акрилна боја преполна со шарени и холографски сјај со повеќе големини за забавен ефект на конфети. Секое шише содржи комбинација од блескави сјаеви во млечна основа што се суши до јасна, блескава завршница. Оваа формула со повеќе површини има различни треперливи бои и е одлична за внатрешни и надворешни проекти. Со секој потег на четка, оваа пенлива сјајна боја обезбедува рамномерен слој со блескава боја што сигурно ќе го направи вашиот проект САМ! Оваа акрилна боја е совршен додаток на секоја палета на акрилни бои и е без неред во споредба со изработката со лабав сјај. Користете ја секоја блескава боја на различни површини, вклучувајќи дрво, метал, стакло, платно, хартија, украсни ткаенини и многу повеќе. Направете Фолкарт Блескав дел од вашите уметнички материјали за дополнителен сјај на сите ваши проекти! Фолкарт 5883 Блескава Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Црвена, 2 fl oz : СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА - оваа уникатна блескава акрилна боја доаѓа во пригодна големина од 2 мл-совршена за додавање допир на сјај на сите ваши самостојни проекти без хаос на лабав сјај!. СЈАЈНА ЗАВРШНИЦА - оваа прекрасна сјајна акрилна боја содржи повеќекратни честички на сјајот во разиграни, забавни комбинации на бои-совршени за слоевитост над основниот слој на акрилна боја за дополнителен сјај на вашите уметности и занаети!. ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА - оваа блескава сјајна акрилна боја продолжува непречено на различни површини, вклучувајќи дрво, платно, керамика, метал и многу повеќе - обезбедува рамномерен слој на пенливо покривање! Одлично за внатрешни и надворешни проекти!. ЧИСТЕЊЕТО Е ВЕТРЕ-Едноставно исчистете ја секоја дополнителна Фолклорна Блескава Акрилна Боја додека е влажна со сапун и вода. ФОРМУЛА-Фолкарт Акрилната Боја е премиум формула со квалитет на уметник одлична за сите ваши уметности и занаети. Проширете ги вашите уметнички материјали со овој разноврсен, доверлив бренд!.

Карактеристики на производот

Поврзани производи