Валео ОЕ Алтернатор За Киа Спорт 2.7 Л 2005-2010

Валео ОЕ Алтернатор За Киа Спорт 2.7 Л 2005-2010

Во продавницата
DEN 1391.84
Стока:

Како признат експерт За Електрични Системи од 1923 Година, Валео е глобален врвен снабдувач на алтернатори за оригинална опрема. Како лидер во иновациите, алтернаторите На Валео добија НАГРАДА ЗА темпо за алтернатори, елиминирајќи го падот на напонот и ја зголемува економичноста на горивото. Валео премиум алтернаторите се 100% нови, елиминирајќи го ризикот од предвремено откажување. Премиум алтернаторите на валео се 100% нови производи (не се повторно произведени); 100% нови компоненти и јадро го елиминира предвременото откажување за зголемена издржливост во однос на повторно произведените единици; сите делови се специфични за примена за точно вклопување; премиум магнетите за ретки земји го зголемуваат излезот на алтернаторот без да ја зголемат големината за подобра ефикасност; Сите апликации одат под екстремна состојба тестирање до 6 месеци за да се обезбеди сигурност под најтешки услови и електрични барања; Висока отпорност на топлина, вибрациите и загадувачките честички помагаат да се одржи максималниот излез на полнење.; Дел број 600093 е оригиналниот дел од опремата што сега е достапен во резервниот пазар. Одговара Изберете : 2006 ХЈУНДАИ ТУСОН ГЛС/ОГРАНИЧЕНО 6 Цил 2,7 Л 2005 ХЈУНДАИ санта фе 6 Цил 2,7 Л 2006 ХЈУНДАИ САНТА ФЕ ГЛС/ОГРАНИЧЕНО 6 Цил 2,7 Л 2005 ХЈУНДАИ ТУСОН ГЛС/ЛХ 6 Цил 2,7 Л 2005 ХЈУНДАИ СОНАТА ГЛ 6 Цил 2,7 Л 2005-2006 КИА НОВ СПОРТ 6 ЦИЛ 2.7 Л 2007-2009 ХЈУНДАИ ТУСОН СЕ/Ограничено 6 Цил 2.7 Л 2009-2010 КИА СПОРТ ЛХ 6 Цил 2.7 Л 2007-2008 КИА СПОРТ ЕКС/Лх 6 Цил 2.7 Л 2005 ХЈУНДАИ ТИБУРОН Гт 6 Цил 2.7 Л 2006-2008 ХЈУНДАИ ТИБУРОН ГТ/Се/Гт Ограничен 6 ЦИЛ 2,7 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО Во Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Карактеристики на производот

Поврзани производи