Трговска марка ликовна уметност „роботски балон“ платно уметност од Мајкл Мардок

Трговска марка ликовна уметност „роботски балон“ платно уметност од Мајкл Мардок

Во продавницата
DEN 2601.60
Стока:

Уметник : Мајкл Murdock Subject : Fantasy Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на роботи со балон. Истакнати бои : бело, сиво, кафеаво Моето име е Мајкл Мардок, а јас сум единствениот уметник зад студиото Сабор Дизајн. Со над 15 години искуство како илустратор, дизајнер, дизајнер на движење и уметнички директор, ги имам потребните вештини за да создадам се што ви треба за да помогнете во поддршката на вашиот бизнис. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јас се викам Мајкл Мардок, а јас сум единствениот уметник зад студиото Сабор Дизајн. Со над 15 години искуство како илустратор, дизајнер, дизајнер на движење и уметнички директор, ги имам потребните вештини за да создадам се што ви треба за да помогнете во поддршката на вашиот бизнис. - Илустрација на роботи со балон.

Карактеристики на производот

Поврзани производи