Трговска марка ликовна уметност „Канвери за смиреност на водите“ од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Трговска марка ликовна уметност „Канвери за смиреност на водите“ од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Во продавницата
DEN 2601.60
Стока:

Уметник : Бренда Петрела Фотографија ДООСКУБЕКТ : Пејзаж Апеститл : Природна модерна Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има вода што се тркала во центарот на зелената шума. Истакнати бои : сива, бела, зелена, црна, кафеава Бренда Петрела е молекуларен биолог со обука, застапник за одржливост во пракса и фотограф по струка. Откако ги извршуваше кариерите како биолог за карцином и како професионалец за биосигурност, таа одлучи да ја испочитува својата loveубов кон надворешноста и да изврши долгогодишен интерес за фотографија. Таа сега е фотограф со седиште во Вермонт, кој се фокусира првенствено во пејзажот, природата, ноќното небо, природниот апстракт и фотографијата со рурален живот. За време на нејзиниот живот, Бренда се чувствуваше најблагородно, понизно, инспирирано и се зачуди кога е надвор од природата. Како дете, таа би барала самотија во шуманиот поток зад нејзината куќа за да се одмори од обврските за домашни задачи и воннаставни активности. Денес, дури и едноставно истражување на патека или неколку минути eringиркање на ноќното небо е често доволно за да ја неодамна и да и ’даде момент да размисли. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Водата се тркала во центарот на зелената шума.

Карактеристики на производот

Поврзани производи