2- Карат Т.Г.В. Создаден жолт и бел прстен за ангажман на стерлинг од моисанит Стерлинг

2- Карат Т.Г.В. Создаден жолт и бел прстен за ангажман на стерлинг од моисанит Стерлинг

Во продавницата
DEN 0.67
Стока:

Пренесете ја вашата посветеност за некој што го сакате со овој тангело создаден жолт и бел прстен за ангажман на Моисанит. Изработен во бујно сребро сребро, овој прстен има еден овален, светкав создаден жолт камења од моисанит (9 х 7мм) во центарот на прстенот и 22 кружни, блескави создадени бели моисанитни скапоцени камења кои се убаво украсени на рингот во скроз и поставки за путер. Полиран на брилијантен сјај, овој класичен дизајн на овој прстен ќе донесе посебна насмевка на нејзиното лице. Направено во сребро. 2-1/10ct. Т.Г.В. Создаден жолт и бел Моисанит. Исечен скапоцен камен : овален и круг. Поставка за Prong и Buttercup. Ширина на опсег : 1,6мм. Прстен за ангажман на скапоцени камења. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики на производот

Поврзани производи