Старомоден Комплет За Правење Колбаси Во Болоња, 22. оз

Старомоден Комплет За Правење Колбаси Во Болоња, 22. оз

Во продавницата
DEN 1183.84
Стока:

Здраво Планина се гордее што нуди исклучителни производи верни на Нивното Западно наследство. Сите нивни зачини и лекови се мешаат со чисти зачини и робустен вкус. Нивните автентични рецепти во Вајоминг беа создадени и предадени од генерации од минатото, каде срдечен оброк беше пречекан по долг работен ден или возење по патеката. Тие се горди што нудат алтернативни производи за употреба кои ви овозможуваат да направите свежа, здрава храна во вашиот дом. Уживајте во разновидноста и срдечните западни вкусови на здраво Планински производи. Ништо не победува свежа, домашна колбас! Тоа е забавно и лесно да се направи. Со Старомодниот Комплет За Правење Колбаси Во Болоња На Планината Здраво, вие ја контролирате. Направете ја вашата колбас користејќи свинско месо измешано со говедско или дива дивечелен, елен, бивол, антилопа. Откако ќе ја направите вашата прва серија колбаси, можете да експериментирате со додавање на вашите favorite омилени вкусови, како што се пиперки или сирење. Старомоден Болоњски Домашен Комплет За Правење Колбаси : Направете своја колбас. Сезони 30 килограми месо. Вклучува : 2-4, 2 мл пакети На Здраво Планински Јавор Лек, 2-7, 5 мл здраво планински болоња колбас зачини пакети, 10-3 фунти капацитет, 21/2" махагони обвивки и детални инструкции.

Карактеристики на производот

Поврзани производи