Вензел Риџелин 7 ' 7 ' Шатор, Спие 3

Вензел Риџелин 7 ' 7 ' Шатор, Спие 3

Во продавницата
DEN 1.33
Стока:

Вензел Риџелин е купола од 7 'х7' за 3 лица. Има запечатена мува и заварен полиетиленски под за да ве одржува суви. Рамката од фиберглас со шок-кабел користи столбови со повеќе дијаметар за да создаде посилен и попростран шатор. Временскиот Оклоп полиестер мува има добри ув својства и нема да се протега или попушта во влажни временски услови. Доколку е потребно, постои вградена Е-Порта за водење електрични кабли. И предните и задните прозорци се покриени со мува за да можете да ги оставите отворени дури и на дожд што значи одлична вентилација. И, се разбира, и двајцата имаат Клапи За Бура за да можете да ги затворите кога е потребно. 3-лице купола шатор идеален за планинари или велосипедисти. Отстранлив спој-запечатена мува. Решетката покрив отвори. Заден прозорец со патент со внатрешен размавта. Црвена, Сива, Тен.

Карактеристики на производот

Поврзани производи