ОПРЕМА Флексармор Ематична Таблета Неопренови Капак За Патување Со Џеб За Додатоци Издржлив Материјал И Рачка за Носење

ОПРЕМА Флексармор Ематична Таблета Неопренови Капак За Патување Со Џеб За Додатоци Издржлив Материјал И Рачка за Носење

Во продавницата
DEN 158.08
Стока:

Флексармор Х Солиден Неопренови Ракав Издржлива Заштита серијата Flex Armor X се одликува со засилен Неопрен кој е 50% подебел од неговиот оригинален дизајн. Флексибилната ткаенина се вклопува како ракавица, цврсто усогласена со обликот на вашите гаџети, додека обложената текстура го амортизира вашиот уред како обвивка со меурчиња. Материјалот помага да се апсорбира шок од удари и испакнатини, истовремено издржувајќи ја злоупотребата од секојдневно абење. Куќиштето, исто така, промовира внатрешна обвивка отпорна на гребење за да помогне екранот на вашите уреди да изгледа беспрекорен. Секој ракав го комбинира грубиот Неопрен Со тешки шевови за да обезбеди долготрајна заштита за вашата технологија. Лесен За Употреба Издржлив Материјал Од Неопренови одговара на обликот на вашата таблета за да ја заштити од испакнатини и гребнатини со дизајн со обложување од 6 мм; Џеб За Складирање Додатоци за кабли, SD картички, игла и други додатоци; Рачка за носење за патување и полесна преносливост; 3 Години Гаранција На Производителот - одговара на уреди до 10,25 x 7,25 x .5 инчи.

Карактеристики на производот

Поврзани производи