Механички Мерач НА Гориво Мерач На Проток На Гориво 3-Дигитален Сериски Дисплеј Мерач На Пренос На Гориво Мерач На Проток На Дизел Гориво Сите Пумпи За Пренос На Гор

Механички Мерач НА Гориво Мерач На Проток На Гориво 3-Дигитален Сериски Дисплеј Мерач На Пренос На Гориво Мерач На Проток На

Во продавницата
DEN 2.67
Стока:

Вовед Во Брендот. ВЕВОР е водечки бренд кој е специјализиран за опрема и алатки. Заедно со илјадници мотивирани вработени, ВЕВОР е посветен на обезбедување на нашите клиенти со тешка опрема шестцифрена акумулација (000000-999999). Флексибилна Инсталација. Овој мерач на проток на гориво може да се инсталира хоризонтално или вертикално. Може да се примени на повеќе ситуации со давање дополнителна флексибилност. Прилагодлива Точност. Точноста на инструментот може да се прилагоди, задните завртки може да се отстранат, а прецизноста може да се прилагоди со прилагодување на горната жичана маса внатре. Лесен за употреба. Машината е лесна за инсталирање. Со рачно тркало, единствениот кумулативен број на литри може рачно да се врати на нула, но вкупната акумулација не може да се врати на нула. Различни Апликации. Нашиот механички мерач за пренос на гориво е погоден за биогориво, масло за јадење и растително масло. Тоа се однесува на складиште за нафта, пристаниште, испорака, фабрика, обработливо земјиште и рудник. . Спецификации. Стапка на проток : 10-20 ГПМ. Номинален дијаметар : 1 инч. Максимален работен притисок : 50 ПСИ/3,5 бари. Ниво на точност : 1%. Применлив медиум : дизел, керозин, бензин. Форма на производот : механички. Школка материјал : алуминиумска легура. Насока на инсталација : вертикална или хоризонтална. . Содржина На Пакетот. 1 х Механички Мерач На Гориво. 1 x Тефлонска Лента € ВИСОКА ТОЧНОСТ на МЕРЕЊЕ-механичкиот мерач на гориво ќе ви даде точно мерење на точната количина на течно гориво или издаден лубрикант. €СОЛИДНА КОНСТРУКЦИЈА q-основата на овој мерач на дизел гориво е изработена од легура на алуминиум, што ви дава дополнителна цврстина и сигурност. ●ЛЕСЕН ЗА ЧИТАЊЕ - Нашиот мерач на проток на гориво има дисплеј со голем екран со 3-цифрен субтотален и 6-цифрен вкупен број. Лесно е за читање и инсталирање на лекторирање. ●ГОЛЕМА ФЛЕКСИБИЛНОСТ● - мерачот за пренос на гориво дефинитивно може да ви даде флексибилност на хоризонтална или вертикална инсталација. `+ШИРОКА ПРИМЕНА - нашиот механички мерач за пренос на гориво е погоден за биогориво, масло за јадење и растително масло. Тоа се однесува на складиште за нафта, пристаниште, испорака, фабрика, обработливо земјиште и рудник.

Карактеристики на производот

Поврзани производи