Удобност Класици Конец Грофот Памук Богата Светло Сива Лист Во Собата, Кралот

Удобност Класици Конец Грофот Памук Богата Светло Сива Лист Во Собата, Кралот

Во продавницата
DEN 3.00
Стока:

Спиј во бујна удобност На Удобноста Класици 525 Конец Брои Памук Богата Лист Во собата. Овој комплет со цврст лист е направен од ткаенина богата со сатен ткаат со 525 нишки за да создаде сјаен сјај и мазно чувство на раката. Вклучениот вграден лист има еластична еластика за држење од 1 инчи околу работ за безбедно да остане на вашиот душек. Овие листови се исто така оеко-ТЕКС сертифицирани, што значи дека не содржат никакви штетни материи или хемикалии, обезбедувајќи квалитетна удобност и благосостојба. Комплетот вклучува : 1 Вграден Чаршаф, 1 Рамен Чаршав и 2 Навлаки за Перници. Класици за удобност 525 Комплет Листови Богати Со Конец, Светло Сива, Крал : Целосниот Сет Вклучува : 1 Рамен Лист (84"W x 96"L), 1 Вграден Лист (54"W x 76"L + 14"D), 2 Стандардни Навлаки За Перници (20"W x 30"L). Сетот на кралицата Вклучува : 1 Рамен Лист (90"W x 104"), 1 Вграден Лист (60"W x 81"L + 16"D), 2 Стандардни Навлаки за Перници (20"W x 32"L). Кралскиот Сет Вклучува : 1 Рамен Лист (108"W x 104" L), 1 Вграден Лист (78"W x 81"L + 16"D), 2 Кралски Навлаки За Перници (20"W x 40"L). Комплетот кал Кинг Вклучува : 1 Рамен Лист (108"W x 104" L), 1 Вграден Лист (72"W x 84"L + 16"D), 2 Кралски Навлаки За Перници (20"W x 40"L). 53% Памук 47% Полиестер 525тц Крст Ткаат Сатен Лист Во собата. З Полите. 1 " Еластични И Поголеми Џебови. Сјаен Сјај И Мазно Чувство На Раката. Сатен ткаат богати со памук 525 лист за броење на конец поставен во цврсти бои. 1 Инчен Цврст Зафат Во Вграден Лист Еластичен За Да Остане На Душекот. Вграден Лист Поддржува До 16 Инчи За Целосна, 18 Инчи За Кралицата/Кралот/Кал Кралот Џеб Длабочина. Оеко - текс сертификација # 08.ЈА.59669 ХОЕНШТАЈН ХТИ. Машина За Перење За Лесна Нега.

Карактеристики на производот

Поврзани производи