Модвеј Александрија Тафтувана Изведба Кадифена Кралска Платформа Кревет Во Морнарица

Модвеј Александрија Тафтувана Изведба Кадифена Кралска Платформа Кревет Во Морнарица

Во продавницата
DEN 7039.84
Стока:

Гроздобер гламур и кралска Platfетика се обединуваат На Александриската Изведба Кадифена Кралска Платформа Кревет. Луксузен додаток на главната спална соба или спалната соба за гости, главата на кралот на овој кревет на платформата има прекрасни дијамантски тафтинг, француски детали за цевки и неверојатно уникатна силуета. Покриен со кадифе со меки перформанси отпорни на дамки, овој тапациран кревет е комплетен со глава обложена со пена, давајќи крајна удобност и поддршка додека седите и се релаксирате во кревет. Овој кадифен кревет е цврста основа за душеци за мемориска пена, внатрешен извор, латекс и хибридни душеци. Елиминирање на потребата за пролетна кутија, рамката НА МДФ на овој кревет со кралска големина е комплетна со систем за поддршка на дрвени летви изработен со топола за трајна издржливост и поддршка. Оваа рамка за кревет со летви се потпира на црни дрвени нозе со капачиња за стапала што не означуваат и вклучува армиран централен зрак со две потпорни нозе за зголемена стабилност. Потребно е собрание. Тежина Капацитет : 800 фунти. ТАФТУВАНА ГЛАВА-тафтување Со Дијамантски копчиња, детали за француски цевки и неверојатно уникатна силуета инспирираат гроздобер гламур и кралска glетика во главната спална соба или спалната соба за гости. КАДИФЕН КРЕВЕТ-мек, кадифе отпорен на дамки ја покрива рамката на овој тапациран кревет. Поместената глава дава поддршка за удобност додека седите во кревет читајќи, релаксирајќи или гледајќи ТЕЛЕВИЗИЈА. РАМКА ЗА КРЕВЕТ СО ЛЕТВИ-Елиминирање на потребата за пружина на кутија, овој кревет на платформа има систем за поддршка на летви од топола за сместување на типови мемориска пена, внатрешен извор, латекс и хибриден душек. ЦВРСТА ОСНОВА ЗА ДУШЕК - со цврста рамка ОД МДФ, овој кревет на кралската платформа е полн со армиран централен зрак и потпорни нозе за зголемена стабилност. КРАЛОТ ГОЛЕМИНА ПЛАТФОРМА КРЕВЕТ-Потпирајќи се на црни дрвени нозе со капачиња што не означуваат, овој кадифен кревет е неверојатен додаток на декор во спалната соба. Димензии : 87 "Л х 78.5" В х 61-65 " Ч; Капацитет На Тежина : 800 фунти.

Карактеристики на производот

Поврзани производи