Dorman SL85935PR Задна Суспензија Стабилизатор Бар Линк Комплет За Специфични Форд Модели

Dorman SL85935PR Задна Суспензија Стабилизатор Бар Линк Комплет За Специфични Форд Модели

Во продавницата
DEN 5052.48
Стока:

Овој комплет за поврзување на лентата за стабилизатор на суспензијата е прецизно дизајниран и ригорозно тестиран за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-одговара и настапува како оригиналната опрема на одредени возила. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција-произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани-темелните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Ф-450 Супер Должност : 2008, 2009, 2010.

Карактеристики на производот

Поврзани производи