Дорман 520-Предна Десна Долна Задна Суспензија Контролна Рака И Топчеста Заедничка Монтажа За Специфични Модели На Ауди Фолксваген одговара избери: 1998-ФОЛКСВАГЕН П?

Дорман 520-Предна Десна Долна Задна Суспензија Контролна Рака И Топчеста Заедничка Монтажа За Специфични Модели На Ауди Фолксваген

Во продавницата
DEN 0.33
Стока:

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Ауди А4 Кватро : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Ауди А4 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007ауди А6 Кватро : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Ауди А6 : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Ауди А8 Кватро : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 Ауди А8 : 1997, 1998, 1999, 2000 Ауди РС6 : 2003, 2004ауди С4 : 2000, 2001, 2002, 2004, 2005, 2006, 2007 Ауди С6 : 2002, 2003 Ауди С8 : 2001, 2002, 2003 Фолксваген Пасат : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.

Карактеристики на производот

Поврзани производи