Соимои Виолетова Памучна Ткаенина Од Дрес Лисја И Магнолија Цветна Ткаенина За Печатење По Широк Двор

Соимои Виолетова Памучна Ткаенина Од Дрес Лисја И Магнолија Цветна Ткаенина За Печатење По Широк Двор

Во продавницата
DEN 0.33
Стока:

✤ Soimoi претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000├ovéss на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памучна Маичка ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 140 х 100.✤ ГСМ : 300 ГСМ. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Цветни. ✤ Материјал : 90% Памук 10% Спандекс. ✤ Ширина : 58 Инчи. ✤ Функција : Средна тежина, нормално 4-насочно истегнување. Употреба : памучна ткаенина од дрес со 4-насочно истегнување погодна за фустани, хеланки, костими, облека за танцување и друга женска облека. ✤ Нега За Перење : Машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Памучна Ткаенина Од Дрес Во Цветен Принт. ● Материјал : памучен Дрес предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 300. € 58 Инчи Широка Ткаенина се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Оваа Ткаенина Од Памучен Дрес Соимои е прекрасна 4-насочна ткаенина за истегнување погодна за фустани, Хеланки ,костими, облека за танцување и друга женска облека. има нормално истегнување и на страната на Ширината и должината. ① Нега за перење : Машинско перење на 30 С, Сушење На Тивок Оган, Пеглање На Ниска Температура.

Карактеристики на производот

Поврзани производи