Трговска марка уметност Музичка продавница II Канвас уметност од Родерик Стивенс

Трговска марка уметност Музичка продавница II Канвас уметност од Родерик Стивенс

Во продавницата
DEN 0.33
Стока:

Подготвени за Hanghigh квалитетно достапно во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има виолина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристики на производот

Поврзани производи