Слободна комерцијална машина за создавање мраз 100 bs 24h, автоматско вградено автоматско вметнување на вода чистиот производител на мраз со лажичка, идеален за супер?

Слободна комерцијална машина за создавање мраз 100 bs 24h, автоматско вградено автоматско вметнување на вода чистиот производител

Во продавницата
DEN 5599.84
Стока:

Опис на производот : Овој производител на мраз од комерцијално одделение може да направи до 100 фунти чисти коцки за мраз за 24 часа. Тој е здрав, издржлив и исклучителен во структурата, што може целосно да ги покрие потребите на големите забави, социјалните собири, свадбите и индустријата за услуги за храна. Вградената кутија за складирање може да задржи до 33 фунти свеж мраз истовремено. Оваа машина за создавање мраз ќе донесе одличен квалитет и издржливост во вашиот дом, канцеларија или бизнис. Ние ја опремено оваа голема мраз машина со голема лажичка за мраз. Кога ќе го отворите пријателскиот дизајниран отвор, ќе откриете дека добивањето на коцки за мраз што ги сакате никогаш не било лесно. Вградена решетка е вклучена за складирање на мразот за да се спречи загуба. Овој производител на мраз има целосни додатоци и функција за самочистење, овозможувајќи ви да уживате во вистинска употреба без загриженост. Како електричен апарат во 2021 година, најважно е интуитивното и достапното искуство. Овој производител на мраз има универзално идентификуван LED дисплеј, така што можете да го вклучите или исклучите во рамките на лесен притисок, и можете да го видите напредокот на мразот. Или едноставно притиснете го копчето Пауза и изберете да дозволите машината да влезе во режимот за само-чистење за да ги исполни повисоките стандарди за хигиена. Јасни, чисти коцки на мраз се секогаш најпопуларни. Дозволете им на вашите гости да добијат декорација и освежувачки вкус на пијалокот во чашата во секое време. Кога треба да добиете голема количина чиста коцка мраз за кратко време, оваа голема машина за создавање мраз од комерцијално одделение е вашиот најдобар избор. Големината на оваа голема комерцијална машина за создавање мраз што може да ги задоволи потребите на широк спектар на апликации : 17,5 '' x 16.3 '' x 31 ''. Црево за исцедување, влезно црево, брз конектор на тапа и лажичка со мраз вклучени. Слободна комерцијална машина за создавање мраз 100 bs/24h, вграден автоматски автоматски автоматски производител на коцка за мраз со лажичка, идеален за супермаркети кафеани пекари барови ресторани за домашна канцеларија.

Карактеристики на производот

Поврзани производи