Трговска марка ликовна уметност „морски суштества“ платно уметност од Лиза Пауел Браун

Трговска марка ликовна уметност „морски суштества“ платно уметност од Лиза Пауел Браун

Во продавницата
DEN 1.67
Стока:

Уметник : Лиза Пауел Браунсубјект : Пејзаж Апестил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена риба во вода. Истакнати бои : сина, бела, тиркизна, виолетова, розова, тен Лиза Браун е разноврсен графички дизајнер, илустратор и дизајнер на површински модели со разновидна позадина на дизајнот и широко искуство во дизајнот, креативната насока и анализата на трендот. Лиза ги интегрира своите уникатни вештини за дизајн и технологија за производство на креативни и иновативни решенија за кој било предизвик за графички дизајн. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лиза Браун е разноврсен графички дизајнер, илустратор и дизајнер на површински модели со разновидна позадина на дизајнот и широко искуство во дизајнот, креативната насока и анализата на трендот. Лиза ги интегрира своите уникатни вештини за дизајн и технологија за производство на креативни и иновативни решенија за кој било предизвик за графички дизајн. - Шарена риба во вода.

Карактеристики на производот

Поврзани производи