Petit Lem Baby Boy Boy Henley Tops and Shorts Outfit Set, 3-парчиња, големини 3M-24M

Petit Lem Baby Boy Boy Henley Tops and Shorts Outfit Set, 3-парчиња, големини 3M-24M

Во продавницата
DEN 1.67
Стока:

Светло, дишејќи и доволно удобно за целодневно носење, оваа 3-парта облека поставена од Petit Lem е лесен стил на мешавина и натпревар за излети од топло време, со два врвови на вратот на Хенли и пар координативни плетени шорцеви. Повлечете ги шорцевите и едниот врв, и фрлете го другиот врв во торбата за пелена за промени во последен момент! Материјал : 60% памук/40% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 врв на кратки ракави, 1 врв без ракави, 1 пар шорцеви. Карактеристики на кратки ракави : мека плетена ткаенина; опуштено вклопување; застани; Хенли врат со копче за копче; кратки ракави. Врвни карактеристики без ракави : текстура плетена ткаенина; опуштено вклопување; застани; Хенли врат со копче за копче; без ракави. Карактеристики на шорцеви : текстурирана плетена ткаенина; опуштено вклопување; повлекување со еластична половината; декоративни копчиња; Faux џебови и летајте. Бебе момче Хенли врвови и шорцеви со 3 парчиња облека поставени од Петит Лем.

Карактеристики на производот

Поврзани производи