Фармите на Коста живеат во затворено 10in. Висока зелена бонсаи; Светло, индиректно растение за сончева светлина во 4in. Декор тенџере

Фармите на Коста живеат во затворено 10in. Висока зелена бонсаи; Светло, индиректно растение за сончева светлина во 4in. Декор

Во продавницата
DEN 3.00
Стока:

Уживајте во убавината на Bonsai, во која има цврсто, зелено зеленило и е фантастично за мали простори. Растете бонсаи во светла, индиректна сончева светлина. Водајте го тоа околу еднаш неделно со приближно 1/2 чаша. Обезбедете вишок канализации на вода. Прилагодете по потреба за вашата околина. Никогаш не дозволувајте Бонсаи да седне во вода или заситена почва. Кога се испраќа, е висока околу 10 инчи, измерена од дното на тенџерето до горниот дел на растението. Бонсаи се испорачува во сезонски, 4-инчен тенџере со DCOR. За да помогне во одводнување на вода, овој сад има дупки. Бонсаи е генерално умерен одгледувач, во зависност од обезбедената околина и грижа. Зголемете го растот во пролетта и летото со ѓубриво обележано за кондензирани растенија по упатствата на производите. Кога Bonsai го надминува својот тековен контејнер, повторно се повлече со нежно отстранување од неговиот сад и ставајќи го во 2-инчен поширок сад. Пополнете со саксија мешавина и вода темелно. Харди на отворено во зоните USDA 9-11. Изложбата на SAP на ова растение може да предизвика непријатност кај лицата со чувствителност на тоа при контакт. Одгледувани за украсни цели и не е наменета за потрошувачка на човекот или животните. Испратете ни ги вашите повратни информации на прашања@costafarms. Иако традиционалните бонсаи живеат на отворено, можете да уживате во овие мали дрвја во затворено-во вашата канцеларија, вашата кујна, вашата спална соба или бањата . Висината на испорака е висока приближно 10-инчи, измерена од дното на тенџерето до горниот дел на горниот дел од горниот дел од растенија. Бродови во тенџере со декор со дијаметар од 4 инчи . растат бонсаи во светла, индиректна сончева светлина за најдобар раст и уживајте! Вода бонсаи со приближно 1/2 чаша вода околу еднаш неделно. Прилагодете што е потребно за вашата околина . Бонсаи бара повремено градинарски да ја задржи својата убава форма, да го одржува здравјето и да го обесхрабри да го надмине својот сад . воздух-прочистување. Растенијата помагаат да се филтрираат штетните загадувачи, како што се бензен и формалдехид, од затворен воздух.

Карактеристики на производот

Поврзани производи