Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато

Во продавницата
DEN 8640.00
Стока:

Стручно изработено во жолто злато, овој прстен прикажува прекрасен центар за тркалезно дијамантски центар кој стои висок во традиционалниот амбиент од четири поени. Помалите дијаманти со акцент на акцентот го насочуваат прстенот. Во рамките на рингот се две сини сафири со принцеза, потпис на колекцијата и симбол на верност и вечна убов. Сјајни со дијаманти и полиран сјај, овој ангажман прстен е брилијантен почеток на вашата романтична loveубовна приказна. Империјал 3/4 Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато : Тежина на дијамант : 3/4 ct. T.W . Дијамантска боја : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Поставување на дијаманти : Постави сет. Направено во 14 кт жолто злато. Достапно во големини 6-9. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Дознајте повеќе дознајте за дијаманти, вклучувајќи ја и бојата на 4 C - боја, сечење, јасност и тежина на карат.

Карактеристики на производот

Поврзани производи