Мускока 240-325- Rivington 58-во инфрацрвен инфрацрвен медиумски електричен камин барнборд сива

Мускока 240-325- Rivington 58-во инфрацрвен инфрацрвен медиумски електричен камин барнборд сива

Во продавницата
DEN 1551.84
Стока:

Додадете допир на рустикален стил на вашиот простор со Rivington Infrared Free Standing Media Electric Camply од Мускока! Претворете го вашиот камин беспрекорно во медиумски кабинет со затворање на вратите на кабинетот кога каминот не е во употреба. Медиумската полица ја сместува вашата електроника со вграден систем за управување со жица. Оваа единица има финиш и 5115 BTU инфрацрвен грејач и обезбедува дополнителна топлина за простори до 1000 квадратни метри без да го исушите воздухот. Прилагодливите поставки за температура и пламен ви овозможуваат да ја прилагодите топлината и висината на пламенот до ваш избор. Одржувајте конзистентна, удобна температура во вашиот простор со 13 -те термостатско ниво на температура што ја обезбедува оваа единица. Користете го овој камин без грејач за да додадете амбиент во вашиот дом во текот на целата година. Можете да ја управувате единицата со вклучен далечински управувач за погодност, а повеќестепениот тајмер автоматски го исклучува огништето за безбедност. Овој инфрацрвен камин не бара проветрување или водовод. Само вклучете го и уживајте! Мускока 240-325-241 Rivington 58-во инфрацрвени инфрацрвени медиуми електрични камиони со камин сива боја кога камин не е во употреба на рустикалните врати на кабинетот за погодно да го извалкаат огненото сандаче. 1350 Ват грејач со термостат да загрее просторија до 400 квадратни метри . 5115 БТУ грејач се загрева до 1000 квадратни метри . 3 нивоа на осветленост на пламен. 13 прилагодувања на температурата. 8 Поставки за тајмер. ЛЦД-задните контроли на задникот со температурен приказ и функција на тајмер. Слободно стоење. Сива завршница. Странични полици зад кабинетот на вратата од штала. Централна полица за компоненти на медиуми.

Карактеристики на производот

Поврзани производи