Трговска марка ликовна уметност „Поли око“ платно уметност од Дана Брет Минхен

Трговска марка ликовна уметност „Поли око“ платно уметност од Дана Брет Минхен

Во продавницата
DEN 2601.60
Стока:

Уметник : Дана Брет Минхенсубјект : Animalsивотни Стил : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има блиска фотографија од окото на папагалот во црвени и зелени нијанси. Истакнати бои : тен, портокалова, црвена, кафеава, жолта, зелена Дана има талент за мешање на органски елементи на фотографија со фантазија (уметност). Тој користи интензивна боја и теми за да создаде уникатни слики на светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. блиска фотографија на окото на папагал во црвени и зелени нијанси.

Карактеристики на производот

Поврзани производи