Современи моменти од Гербер Бебе и Девојчето дете Хенли џемпер и панталони со широки нозе, сет со 2 парчиња, 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Бебе и Девојчето дете Хенли џемпер и панталони со широки нозе, сет со 2 парчиња, 12м-5Т

Во продавницата
DEN 320.00
Стока:

Современите моменти на Гербер симпатична и пријатна џемпер за девојчиња за бебиња и мали деца со делумно копче надолу и панталони што одговараат е совршено за одржување на вашето малечко стилско и топло цела сезона. Направено од мешавина од мека ткаенина со плетен дизајн на џемпер од вафли, овој сет на џемпери е удобен цела сезона. Без разлика дали ја облекувате вашето мало девојче за посебна пригода или едноставно барате симпатична и удобна секојдневна облека, овој џемпер сигурно ќе стане омилен. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува еден зелен џемпер со панталони што одговараат. Современи моменти од Гербер Бебе и Девојчето дете Хенли џемпер и широко нозе, 2 парчиња сет, 12м-5Т. Материјал : 52% вискоза, 30% полиестер, 18% најлон. Грижа : Машинско миење ладно / суво суво. Земја на потекло : Увезен. Вклучува : Еден џемпер со панталони што одговараат. ФИТ : Опуштено. Деколте : V-врат. Ockебови : Ништо. Затворање : Повлечете пантолони. Џемпер на пуловер со копчиња . мек и истегнат материјал; Ребрестиот врат, половината, зглобот и глуждовите; Делумно копче надолу ;.

Карактеристики на производот

Поврзани производи