Цветна лента на Лиа Грифит за цвеќиња од хартија, крем, зелена и злато 3pk

Цветна лента на Лиа Грифит за цвеќиња од хартија, крем, зелена и злато 3pk

Во продавницата
DEN 191.84
Стока:

Дополнува дополнителна фино хартија на Лија Грифит. Восокот обложена со цвеќиња ја надополнува линијата за хартија од лија на лија Грифит и е идеална за завршување на цвеќињата за хартија од DIY и домашни проекти. Совршено за создавање лесни цвеќиња од хартија или елаборат украси за цвеќиња од хартија. Достапно како пакет од 3 мов зелени ленти или разновиден пакет со 3 бои. Оваа лента за хартија Crepe е направена во Германија од Вурола и се создава специјално за исклучително ракување, за да можете да направите зачудувачки занаети што ќе траат цел живот. Текстурата на Crepe Paper го прави совршен за DIY занаети, украси за хартија и рачно изработени цвеќиња од хартија. Цветна лента со лиа Грифит за цвеќиња од хартија, крем, зелена и злато 3 пакувања со високо квалитетна лента за хартија од креп од DIY дизајнерот Лија Грифит. Создадете елегантни и едно-од-еден вид завиткување на подароци и исклучителни парчиња акцент на домот.hyl https : ///liagriffith https : ///user/liagriffithx https : ///+liagriffith https : // /#е-пошта-претплата-модал. Како што расте и се шири брендот Лија Грифит, личната мисија што Лиа ја започна на ова патување со остатоци како силна како и секогаш? да предава, инспирира и да ја повтори креативноста. Сега споделувајќи до 12 проекти неделно, нашата страница продолжува да расте и да добива нови читатели секој ден. 30 јарди по ролна, вкупно 90 јарди. Исто така достапно во 15 дополнителни бои. Затоа што секој може да биде креативен! Придружете се на нашата креативна заедница : https : ///liag/https : ///liagriffith/https : // /liagriffith. Одлично за занаети и за деца и возрасни. Наменето за високо квалитетно занаетчиство и занаети со премиум декопаж. Научете како да направите цвеќиња од хартија, да пронајдете шаблони за цвеќиња од хартија и да гледате упатства за цвеќиња на хартија на : https : ///занает/хартија/цело-хартија-цвеќиња/за Лија Грифит : Имаше скромни почетоци како блог за животни во еден човек, и со Конзистентна, квалитетна содржина брзо прерасна во ресурс за сите работи DIY. Нашите дневни објавувања на блогот и ангажманот на социјалните медиуми се фокусира на негување на лојална заедница на производители и занаетчии. Совршен материјал за обезбедување на цвеќиња од креп и долготраен декор на домови. Исто така е брчки, додека хартијата за ткиво е мазна.

Карактеристики на производот

Поврзани производи