Б & Б Воркершир сос 5.36oz - Салса Инглеса

Б & Б Воркершир сос 5.36oz - Салса Инглеса

Во продавницата
DEN 0.67
Стока:

Салса Инглеса на BYB е одличен сос за натопување за голем, сочен бифтек. Може да се користи и за маринирање на вашиот бифтек или друго месо пред да ги готвите за да помогнете во тендерот на месото, а истовремено да го заглавите полно со вкус! Сосот BYB Worcestershire не е популарен само како маринат од стек и месо, туку се користи и за винегрети и преливи. Овој разноврсен, затегнат сос е потребен додаток на вашите вообичаени кујнски сосови. • Не содржи транс маснотии. • Зачинување и засилувач на вкус за месо. • Можете да го користите за маринади. • Придружба во оброците : Ceviche, Chao-Mein, зеленчук, месо.

Карактеристики на производот

Поврзани производи