Halo Infinite RC: UNSC Warthog Rock Hog - Rock Chaplimer, Master Separt & Spartan, 2. GHz RC возило

Halo Infinite RC: UNSC Warthog Rock Hog - Rock Chaplimer, Master Separt & Spartan, 2. GHz RC возило

Во продавницата
DEN 383.68
Стока:

Halo Infinite RC : UNSC Warthog "Rock Hog " - Halo Infinite е најновата епска авантура во саканата серија за видео игри Хало. Тоа им оддава почит на сите најдобри елементи од претходните игри, и има некои од најневеројатните футуристички воени возила на сите времиња. Тактичкото возило на иконскиот Вартог е клучен играч во историјата на универзумот Хало. Сега можете да станете дел од целата акција со тоа што ќе се впиете во овој далечински управувач UNSC Warthog. Неговиот прекар е „Рок Хог“ - име што одговара за оваа многу специјална варијанта за ползи на карпи на иконото возило на сите терени. Овој прекрасен, подготвен за 4x4 Rock Crawler има иновативен систем за суспензија, неверојатно моќен мотор и лудо грипни гуми, подготвувајќи го за да се справи дури и со најтешките искачувања! Единствениот началник на мајсторот е на седиштето на возачот, а Спартан-IV работи со монтираната бедем, која може да ротира за опции за оптимална игра и прикажување. Бидејќи Спартанците секогаш работат подобро како тим, „Рок Хог“ Вартог работи на 2,4 GHz, дозволувајќи им на 16 возила да се натпреваруваат во исто време! Доаѓа подготвен да работи со вклучената батерија со полнење со 3,7 V Li-Ion, USB полнач и 2 AA батерии за контролорот. Од игра до реалност : комплетно моделирано по првичното возило од играта, Хало Бесконечен РЦ Вартог, со прекар „Рок Хог“ за своите можности за ползи на рок, важи за верзијата на играта што ја управува никој друг освен легендарниот господар началник, & A UNSC Spartan-IV Mans Ротирачки монтирана бедем . Целосна функција : Моќната фреквенција од 2,4 GHz обезбедува оптимална рамнотежа на одговорност и опсег со минимално мешање. Овозможува до 16 возила да се користат во исто време со опсег на предавател до 150 стапки!. Rock Crawling : Моќен ефикасен мотор овозможува перформанси на погонот со 4 тркала. Високата флексибилна суспензија со долго патување им овозможува на гумите да се движат слободно над повеќето површини, давајќи им на овој РЦ импресивна способност за искачување и груб терен . Подготвени за трчање - Детали и додатоци : LED фаровите го осветлуваат патот и карпите пред возилото. Бедем ротира за да се насочи во различни насоки. Удобно контролор на зафат : Одете напред/наназад/лево/десно со леснотија!.

Карактеристики на производот

Поврзани производи