Комплети за покани за венчавки од хартија, мали, 4. 3.375, ECRU со златен дизајн, коверти на ECRU, 100 пакувања

Комплети за покани за венчавки од хартија, мали, 4. 3.375, ECRU со златен дизајн, коверти на ECRU, 100 пакувања

Во продавницата
DEN 3.00
Стока:

Комплетите за покани за венчавки со џем од хартија донесуваат час и елеганција во вашиот посебен ден. Цветниот дизајн врежан во злато ќе ги потенцира вашите прилагодени покани или лични пораки. Овој пакет содржи 100 мали картички, секоја со коверти што одговараат за да го комплетираат сетот. Добредојдовте пријатели и семејство во вашиот голем момент со овие софистицирани покани! ЕКРУ картички со врежан дизајн на злато и бели коверти. Големина : 4 7/8 x 3 3/8 инчи. Количина : 100 картички и 100 коверти за појавување. Овие класични софистицирани свадбени покани се обликуваат од врвен квалитет на 100 lb картони и имаат празен простор за персонализирана порака. Лесно осветли го вашиот голем ден со овие елегантни сетови за покани за венчавки!.

Карактеристики на производот

Поврзани производи