Сора домашен реверзибилен душек со футон, целосна големина - велур црвена

Сора домашен реверзибилен душек со футон, целосна големина - велур црвена

Во продавницата
DEN 1.00
Стока:

Опуштете се во стил на овој душек Футон со целосна големина. Овој душек Futon има пополнување на конструкција на пена завиткана од памук за максимална удобност. Ткаенината со чипка на чипка му дава на Футон „софа-како“ изглед. Удобниот дизајн лесно може да се склопи за софа или кревети. Стилско издржливото полиестерско покритие на тапацир и двоен гел им овозможува на овој душек да биде реверзибилен и не бара покритие. Рамката не е вклучена. Димензии : дебела 54 инчи широк x 75 инчи длабок x 6 инчи дебели. Материјали : полиестер, пена, памучно влакно, полиестерско влакно. Опфатен во траен полиестер во тапацир. Пополнете материјал : пена, памучно влакно, полиестерско влакно, ПУ -пена, виско мемориска пена. Инструкции за нега : Исчистете го местото со ладна вода и благ детергент. Да се ​​зголеми експанзијата на мемориската пена; Извадете од пакувањето во рок од 72 часа од приемот. Овој производ пристигнува многу цврсто спакуван. Ве молиме, отпакувајте и оставете 48 часа за овој производ да се врати во првобитната форма. Да се ​​запечатуваат во пластично пакување понекогаш ставаат мириси на мириси. Неколку часови емитување обично го отстранува мирисот.

Карактеристики на производот

Поврзани производи