Кени Глендејл 5 8 Стандарден Декоративен Прозорец Завеса Прачка, 48-86

Кени Глендејл 5 8 Стандарден Декоративен Прозорец Завеса Прачка, 48-86

Во продавницата
DEN 320.48
Стока:

Додадете допир на стил во вашиот дом Со Декоративната Шипка За Завеси На Прозорецот Глендејл од Кени. Шипката За завеси Глендејл Со дијаметар од 5/8 инчи во кафеава боја на какао има соодветни модерни завршни краеви. Користете во вашата кујна, спална соба, трпезарија и дневна соба за да закачите лесни завеси со средна тежина. Телескопската шипка се прилагодува од 48 инчи на 86 инчи за да одговара на вашиот прозорец и проектира 3,5 инчи од ѕидот. Идеален е за закачување завеси со џебови, шипки, задни јазичиња и врвови на јазичиња, но може да се користи и со прстени за штипки. Хардверскиот Комплет за драперија Вклучува : една телескопска челична завеса со украсни пластични завршетоци( 2,61 "L x 1,79" W x 1,79 " H), две држачи за монтирање, една централна поддршка, завртки, сидра за гипс картон и инструкции за инсталација. Кени Глендејл 5/8" Стандарден Декоративен Прозорец Завеса прачка карактеристики модерен дизајн финалиња. 5/8 " дијаметар завеса прачка проекти 3.5? од ѕидот и се прилагодува од 48-86" за да одговара на вашиот прозорец. За употреба со лесни до средни завеси во вашата кујна, спална соба, трпезарија и дневна соба. Челична прачка во какао кафеава завршница со пластични украсни завршетоци и соодветен хардвер за монтирање. Вклучува : една телескопска шипка за завеси со завршни работи, две загради, една централна потпора, завртки, сидра за гипс картон и упатства за инсталација.

Карактеристики на производот

Поврзани производи