Цревата за сопирачките на елементите се вклопуваат Изберете: Ford F Super Cab, Ford F150

Цревата за сопирачките на елементите се вклопуваат Изберете: Ford F Super Cab, Ford F150

Во продавницата
DEN 1.33
Стока:

Hoses Raybestos® Element3 ™ Цревата за сопирачките нудат целосна линија на производи со врвен автомобилски црева. Нашите црева ги исполнуваат федералните стандарди за да обезбедат одлични перформанси и безбедност, подолг живот на цревата, исклучителна издржливост и полесна инсталација од другите црева за задниот дел. • Вклучува идентично со стандардите што ги бараат производителите на ОЕ, обезбедувајќи оптимална заштита, животен век и безбедност • Вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ сопирачките, вклучително и загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица • Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одлична хидраулична Заптивка и максимална заштита на корозија • Подигање со двојно покриени обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост се вклопуваат Изберете : 2014 Ford F150 Super Cab 2012 Ford F150 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики на производот

Поврзани производи