ES Вратоврска Прачка Крајот Одговара: 2011 - ФОРД F250, 2011 - ФОРД F350

ES Вратоврска Прачка Крајот Одговара: 2011 - ФОРД F250, 2011 - ФОРД F350

Во продавницата
DEN 2078.08
Стока:

Поддржани од супериорни материјали и ригорозно тестирање, краевите на внатрешната шипка за врзување на МООГ даваат сигурни перформанси на кои можете да сметате. Иновациите за решавање проблеми на МООГ обезбедуваат брза инсталација без проблеми. АПСОРБИРА ВЛИЈАНИЕ белвил предоптоварување мијалник помага да се елиминира пролетта се врзуваат и кршење за време на шок оптоварување. РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИ '' ® ГУШЕР лежиште дизајнот Од Метал до метал обезбедува цврстина и овозможува маснотиите да течат низ површината на лежиштето за намалено триење и долг век на траење. СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ топчестите столпчиња се термички обработени за да одговараат или да ги надминат барањата ЗА ОЕ за да го инхибираат предвременото откажување и да ја подобрат јачината на замор. ВРАЌА КАКО-НОВО управување Патентираната притисната плоча ги запечатува остатоците и ја минимизира лабавоста, намалувајќи го абењето на лежиштето и промовирајќи подолг животен век. ПОДМАЧКАН ШТЕКЕР Ја Намалува корозијата и абењето со тоа што дозволува нов лубрикант да ги исплакне загадувачите. ЛЕСНИ за ИНСТАЛИРАЊЕ Клучните станови на куќиштето и обетката обезбедуваат лесна инсталација и прилагодување на усогласувањето. РИГОРОЗНО ТЕСТИРАЊЕ користи Сеопфатно тестирање во текот на дизајнерските и развојните процеси од страна на инженерите НА МОГ за квалитет на кој може да сметате. СЕОПФАТНА ПОКРИЕНОСТ Достапни за странски и домашни таблички со имиња. Одговара Изберете : 2011-2022 ФОРД Ф250 2011-2022 форд Ф350 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристики на производот

Поврзани производи