Condor Colorado Men's Mean 8 Steel Toe Work Boot - кафеава, големина e САД

Condor Colorado Men's Mean 8 Steel Toe Work Boot - кафеава, големина e САД

Во продавницата
DEN 798.08
Стока:

Работниот багажник на Condor 8 "Колорадо користи оригинална кожа за долготрајна издржливост и постава за ткаенина од мрежа за трајна удобност. Страничниот профил содржи термопластичен полиуретан (TPU) за поддршка за додадена цврстина. Премиерна карактеристика на багажникот е амортизирачкиот полиуретан Outsole дизајнирана со прецизно структурирани капаци за влечење и уникатно капаче за пети за дополнителна заштита и апсорпција на шок, покрај челичниот пети. Надворешната плоча е исто така тестирана за отпорност на нафта, лизгање и абразија за безбедност и мир на умот во работната површина. А А. А. Директната инјектирана единствена конструкција гарантира дека надворешната страна никогаш не се распаѓа и полиуретанскиот материјал од надворешната страна не губи флексибилност и амортизирање со текот на времето. 8 "Колорадо ја комбинира крајната удобност и безбедност се-во-еден за одличен изглед и цврсто работно подигање. Boot доаѓа со широка ширина (E). Сертифициран челичен пети / ASTM F 2413-11 - Заштитниот челичен пети ги исполнува барањата потребни за да се спротивстави на опсегот на опасности од повреди на работното место . Директно инјектирано - Кондорот Работа за работа Надворешните се направени со употреба на комерцијална единствена конструкција наречена Am -Tech® Direct Технологија за решавање. The outsole is direct injected and binds directly to the upper without the use of glue, creating an inseparable bond. ULTRA CUSHIONING SOLES - The ultra cushioning and flexible polyurethane (PU) midsole and insole provides excellent cushioning and comfort for all day support at your Работа или работна површина . Отпорност на масло/лизгање - Полиуретанска полиуретан (ПУ) е масло, лизгање, отпорност на абразија и флексибилно тестирање . гаранција на производителот од 12 месеци.

Карактеристики на производот

Поврзани производи