Трговска марка ликовна уметност „занесе се себе си“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „занесе се себе си“ платно уметност од студиото Пела

Во продавницата
DEN 242.72
Стока:

Уметник : Pela Studio Subject : Typography Style : Француски Country Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има колаж на гроздобер реклами за бербери, шинер за чевли и апотекар во беж и згурано сино. Истакнати бои : Бело, сино, сиво студио Пела е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да се создаде уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Колаж од гроздобер реклами за бербери, сјај за чевли и апотекар во беж и пригушена сина боја.

Карактеристики на производот

Поврзани производи