Dreamline Unidoor-50-во. В во. Ч Врата За Туширање Со Шарки Без Рамка Во Хром

Dreamline Unidoor-50-во. В во. Ч Врата За Туширање Со Шарки Без Рамка Во Хром

Во продавницата
DEN 4799.68
Стока:

Dreamline Unidoor-X е врата за туширање без рамка, врата од када или куќиште што има луксузен модерен дизајн, надополнувајќи ги архитектонските детали, моделите на плочки и составот на вашиот простор за бања. Унидор-Х прикажува елегантни, чисти линии за подобрување на секој простор за туширање, создавајќи прекрасен изглед. Ексклузивен Чистокрвен водоотпорен и отпорен на дамки стаклен слој додава супериорна заштита од дамки и е речиси без одржување. Unidoor-X е дел од dreamline unidoor колекција, повеќето разноврсна линија на туш врати и куќишта на пазарот. Големина на моделот : 50 - 50 1/2 во. В х 72 во. Ж; Прошетка-во отворање : 29 во.; Конфигурација : 6 во. Панел со шарки, прикачена Врата За Туширање и 14 инчи. Вграден панел. Реверзибилен за отворање на десната или левата врата; шарки и Вградени панели се прикачени на ѕидот за 1 инчи. анодизиран Алуминиумски У-канал. У-каналите овозможуваат прилагодување до 1/2 инчи. за ширина или надвор од водоводот на страната На Внатрешниот панел и 1/4 внатре. за надвор од водоводот на страната на панелот со Шарки.

Карактеристики на производот

Поврзани производи