Бенд Видов Гума Гума Бенд За Бенд Видов Дојдете Тркало

Бенд Видов Гума Гума Бенд За Бенд Видов Дојдете Тркало

Во продавницата
DEN 399.84
Стока:

Како Да Се Замени Бенд Видов Гума?1, Исклучете ја пилата од Лентата, олабавете ја напнатоста на сечилото на пилата и извадете го сечилото. Потоа отстранете го тркалото за пила со лента.2, Откако ќе се отстрани, целосно извадете ја или искривете ја старата гума и остатоците оставени зад себе.3, Лизнете дел од гумата на работ на тркалото, а потоа лизнете кратка прачка или цевка помеѓу гумата и тркалото. Превртете ја цевката околу работ еднаш за да ја изедначите еластичноста на гумата.4, Исцедете мала количина лепак на четка и нанесете ја на површината на гумата и тркалото.Превртете и повторете го целиот пат околу работ. Оставете го лепилото да се исуши 24 часа пред повторно да ја користите пилата.Дијаметар : за 10 инчи (250мм) должината на сечилото на лентата за пила со тркала е 1826ммвит 12мммматеријал : гумена боја : содржина на црн пакет : 2 * Гума За Пила Со Лента Само горенаведената содржина на пакувањето, другите производи не се вклучени.Забелешка : Лесното снимање и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Дозволената грешка при мерењето е +/- 1-3см. 4, Исцедете мала количина лепак на четка и нанесете ја на површината на гумата и тркалото.Превртете и повторете го целиот пат околу работ. Оставете го лепилото да се исуши 24 часа пред повторно да ја користите пилата. Како Да Се Замени Бенд Видов Гума?. 3, Лизнете дел од гумата на работ на тркалото, потоа кратка прачка или цевка помеѓу гумата и тркалото. Превртете ја цевката околу работ еднаш за да ја изедначите еластичноста на гумата. 1, Исклучете ја пилата од Лентата, олабавете ја напнатоста на сечилото на пилата и извадете го сечилото. Потоа отстранете го тркалото за пила со лента. 2, Откако ќе се отстрани, целосно извадете ја или искривете ја старата гума и остатоците оставени зад себе.

Карактеристики на производот

Поврзани производи