Колекции Итн Купер Заштеда На Енергија Црна Завеса Панел

Колекции Итн Купер Заштеда На Енергија Црна Завеса Панел

Во продавницата
DEN 479.68
Стока:

Купер Заштеда На Енергија Панел За Црна Завеса Описовој панел за затемнување на просторијата е достапен во 5 прекрасни бои. Завесата за заштеда на енергија помага да се намалат сметките за комунални услуги со блокирање на топлина, студ, па дури и го намалува надворешниот шум. Громовите на врвот го олеснуваат висењето. Достапно во 2 должини; 63 " или 84". Панели се продаваат поединечно. Машинско перење. Полиестер; увезени. Изберете : Лен, Сина, Чај, Мока или Сива боја. Достапно во : 63"L x 40"W или 84"L x 40" W. Тип На Материјалполиестер Уникатно текстурирано печатење со технологија за Затемнување На Просторијата Со Топлинска Изолација. Енергетски Ефикасниот дизајн ја намалува загубената енергија низ вашите прозорци до 40 проценти. Топлинската изолација ви помага да ја задржите летната топлина и зимскиот студ надвор од вашиот дом. Намалувањето на бучавата ви помага да добиете позвучен, понепрекинат сон. Врвот од сребрена метална громета одговара на стандардна прачка за завеси за лесно закачување. Завеса прачка не се вклучени. Можеби ќе биде потребна двојна прачка за слоевитост.

Карактеристики на производот

Поврзани производи