Invisibleshield Glass Elite AM заштитник на екранот за напредна заштита на влијанието Samsung Galaxy Tab со анти -микробно

Invisibleshield Glass Elite AM заштитник на екранот за напредна заштита на влијанието Samsung Galaxy Tab со анти -микробно

Во продавницата
DEN 799.84
Стока:

Стаклената елита е следниот чекор во еволуцијата на заштитата од непобедлива стаклена екран. Технологијата за размена на јони ја зголемува силата и издржливоста. Технологијата Clear Print ™ ги прави отпечатоците од прсти практично невидливи кога е вклучен вашиот екран. И, стакло елита има анти-микробно лекување што го штити заштитник на екранот со инхибиција на растот на бактериите што предизвикуваат мирис.2 5x посилна : стаклото елита е 5x посилна од традиционалната заштита на стаклото на екран. 1. Анти-микробно лекување : Содржи анти-микробни својства кои го штитат заштитник на екранот со инхибиција на растот на бактериите што предизвикуваат мирис и чувари од деградација од микроорганизми . чист, екран без размавта : Clear Print ™, револуционерна површинска третман ексклузивно на ексклузивно на Стакло елита, го распрснува маслото од вашите прсти, што ги прави скоро невидливи. Ниту еден друг третман на површината не се приближува . Максимална превенција на гребење : Технологијата за размена на јони ја зголемува компресијата на површината за зголемена јачина и отпорност на гребење . Засилени рабови : Засилените рабови на стаклото Елита спречуваат чипки и стоп пукнатини да започнат и шират . 5 G Компатибилно : Стакло Елитата е тестирана и потврдена за да биде компатибилна со сите 5 G ултра-широкопојасни мобилни сигнали во САД . Нежните, свиленкаста чувство : Површината на стаклената елитна заштита на екранот го има истото свиленкаста, мазно чувство како оригиналниот екран на вашиот телефон . лесна апликација . : Нашиот процес на инсталација на EZ Apply® го прави примената на вашиот Invisibleshield едноставен и точен.

Карактеристики на производот

Поврзани производи