Purina Pro Plan Complete Essentials Chicken and Rise Cat Food, lb торба

Purina Pro Plan Complete Essentials Chicken and Rise Cat Food, lb торба

Во продавницата
DEN 2.00
Стока:

Purina Pro Plan Complete Essentials Chicken and Rice, донесете го дома овој Purina Pro Plan комплетни најважни работи, рендан мешавина од пилешко ориз формула за возрасни суви мачки храна за да го издигнете оброкот на вашата мачка до повеќесечно искуство за јадење. Комбинацијата на крцкави мачки кибриби и нежни, месни парчиња ги испорачува мачките за вкус и текстура, а секоја состојка е внимателно избрана за одредена намена. Нашата храна со високо протеини со мачки има повеќе извори на висококвалитетни протеини, вклучително и вистинско пилешко како прва состојка. Да го поддржи здравјето на дигестивниот систем на вашата мачка. Purina Pro Plan Complete Essentials Chicken and Rice, 14 lb торба со висока протеинска формула, со вистинско пилешко како прва состојка. Засилени со загарантирани пробиотици во живо за поддршка на дигестивно и имунолошки здравје. Крцкави кибли и месни, рендани парчиња за вкусно искуство со оброк. Порано беше познат како миризлива мешавина од мешавина од формула за пилешки ориз. Природното пребиотичко влакно храни специфични цревни бактерии за здравје на дигестивниот систем.

Карактеристики на производот

Поврзани производи