Платер за јагода од јагода од бломбаг, растат торба галон амарант

Платер за јагода од јагода од бломбаг, растат торба галон амарант

Во продавницата
DEN 2.67
Стока:

Bloembagz planter од јагода растат торба 9 галон амарантфор за внатрешна или употреба на отворено, со дренажни дупки за здрав раст на коренот, рамни за заштеда на простор за заштеда на простор за складирање на баломбагц од блум : одгледување јагоди е нешто што секој може да го направи, особено со бломбагц јагода од јагода, растат растат. 8-те странични џебови се совршени за плитките корени на јагоди, а мрежните мрежи на основата обезбедуваат дека не се појавува прекумерно наводнување што е многу важно за овој тип на овошје. Екстремно мала тежина и дизајнирана со цврсти рачки, нашиот плантач за јагода е лесен за ротирање и движење, осигурувајќи дека сите ваши бобинки добиваат соодветна количина на сонце! Вклучува грутки од не'рѓосувачки челик за дренажа. Bloembagz се БПА бесплатни и различни од традиционалните садови со користење на уникатна технологија за дишење ткаенина направена од шишиња со рециклирани вода. Bloembagz беа дизајнирани да овозможат максимален проток на воздух и долговечност на производот. Високо издржливиот материјал е отпорен на УВ и обезбедува исклучителен проток на воздух низ целиот систем на почвата и коренот. Нема повеќе загриженост за надминување или гниење на коренот затоа што Bloembagz дозволуваат вишокот на влага лесно да испари и исцеди. ВИДОР/НАДВОРЕШЕ : Внатрешен, Отворен опсег Карактеристики : Дренажни дупки, покачени, рециклирани материјали, отпорни на 'рѓа, отпорен на УВ, отпорен на временски услови : Фармахаус, Транзицијаматеријал : Трама на ткаенина : Трака на ткаенина : ткаенина : ткаенина : ткаенина : ткаенина : ткаенина : Волумен на 90-дневна содржина (Qts.) : 9.5 Color Семејство : Pink Color/Finish : Amaranthpots & Planters Тип : Расте ја тежината на проводот (lb.) : 0.24package Количина : 1продуктивна висина (внатре) : 17.75 Производство на длабочина (внатре) : 13.75 Дебелина на Производот (мм) : .5Контајнерска должина (внатре) : 13,75 Контајнер ширина (внатре) : 13,75 Контајнер висина (внатре) : 17.75 Производство на ширина (ин.) : 13.75 држи 38 QTS (9,5 галони) на почвата и Карактеристики 8 странични растечки џебови. БПА бесплатно и направено од 100% рециклирани материјали (полиетилен). Грумите за дишење на ткаенина и не'рѓосувачки челик значи супериорна дренажа и аерација + ги одржува растенијата поладни во лето и потопло во зима. Преклопува рамно за складирање на заштеда на простор на крајот на сезоната. Двокреветна ткаенина за дишење и печење. Големина 17,75 "Висина од 13,75" ширина.

Карактеристики на производот

Поврзани производи