РАБОТНИОТ ОГРАВНИ КАРАТ КАРАТ ОБВРСКИ ГОЛЕМИ 3-СТОН РИНГ

РАБОТНИОТ ОГРАВНИ КАРАТ КАРАТ ОБВРСКИ ГОЛЕМИ 3-СТОН РИНГ

Во продавницата
DEN 9599.84
Стока:

Овој прекрасен вистински лесен прстен за ангажман на Моисанит е сигурен дека ќе го привлече вниманието на вашата сакана личност. Изработено е од 14 карат жолто злато. Овој исклучителен прстен од зрачен оган има три камен изглед со 1,87 CTTW Moissanite камења. Доаѓа достапно во целосна големина 5. Одрекување : Испорака за ова парче трае седум работни дена. Метална тежина : 1,94 грамсјерва тип : Стил на фининг : 3-камен ангажман рингендер : женски еметал : Голдголд Карат : 14 Каратметал Боја : Ширина на жолтетост : 2,4 Големина на Mmring : 5 Dimensions : Ring Top Lenge 8.2mm, горната ширина 11,7 mmmoissanite Детали : Тип : Вистински светла за светло : G-H-IShape : Octagon/Emerald, Baguettesize : 8mm x 6mm, 5mm x 2,5 mmweight : 1,87 CTTWQUANTITY : 1, 2 Jewe Lry Setting : Поставување на поставување : Setting : Пронјур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци. Земја на потеклото : Индија 14 Карат жолто злато, Моисанит.

Карактеристики на производот

Поврзани производи