Трговска марка ликовна уметност „Мост 3“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Мост 3“ платно уметност од Фенер Прес

Во продавницата
DEN 2601.60
Стока:

Уметник : Lantern Presssubject : Architecturestyle : Modern & Modernural Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мост во Портланд Орегон опкружен со облаци.giclee (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Мост 3“ платно уметност.

Карактеристики на производот

Поврзани производи