Нулум Андреа Рамен Јута Тркач Килим, 2 '6 8, Мулти

Нулум Андреа Рамен Јута Тркач Килим, 2 '6 8, Мулти

Во продавницата
DEN 554.40
Стока:

Уметнички рачно ткаен од занаетчии Во Индија, овој килим го отелотворува класичниот персиски дизајн. Мешавината на површински обоени јута и полиестерски влакна го даваат овој изглед на гроздобер пазар. Нулум Андреа Рамно Ткаат Област Rughflatweave Изработени Во Индијаматеријал : 50% Јута, 50% Полиестербек : Без Поставување На Задниот Дел : Затворени Простории : Дневна Соба, Трпезарија, Спална Соба, Ходник вклучува Ресни.

Карактеристики на производот

Поврзани производи